PAYLAŞ
Küresel seyahat firma profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri bilgisi veren  Hotels Pro, yeniyıl tatili için Türk tatilcilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.

Dünyanın başta gelen tatil ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, küresel seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro, yılbaşı tatili için Türk seyahatçilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.

YENİYIL TATİLİ İÇİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN İTALYA OLDU

Türk turistlerin yeniyıl tatili için bu sene tercih ettikleri ülkeler listesinde birinciliği %13’lük oranla İtalya aldı. Almanya %10’luk tercihle yılbaşı tatili için en çok tercih edilen ikinci ülke olurken, Almanya’yı %7’lik gibi bir oranla Fransa ve Amerika takip etti.

PARİS EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞEHİR OLDU

Yerli turistin  yılbaşı tatili için tercih ettiği yurt dışı şehirleri sıralamasında  ise ilk sırayı Fransa’nın başkenti Eyfel kulesi ile ünlü Paris aldı. Paris’i sırasıyla Roma, Amsterdam, Londra ve Prag takip etti.

BURSA VE ANKARA PARİS`İ DAHA ÇOK TERCİH ETTİ

Ülke genelinde yılbaşı tatili için talep edilen yurt dışı şehirleri arasında Paris, Ankara ve Bursalı tatilcilerin öncelik verdiği şehirden oldu. İstanbullu tatilcilerin yeni yıl  için tercihi Kolezyum`u ile ünlü İtalya’nın başkenti Roma olurken, İzmirliler ise daha sıcak bir tercih yaparak Tayland’ın başkenti Bangkok’ a öncelik verdi.

BİR CEVAP BIRAK