PAYLAŞ

Alaçatı Gezilecek Yerler Rehberi

Alaçatı bildiğiniz gibi Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden birisi konumunda. Özellikle yılın her döneminde yoğun ziyaret almasına rağmen yaz aylarında gidilebilecek en uygun doğal ortamlardan birisi haline geliyor. Binlerce insanın akın ettiği Alaçatı doğal güzellikleri, rüzgarı, denizi ve temizliğiyle ön plana çıkıyor. Özellikle de Alaçatı’nın yerli halkı da bölgenin korunmasına ve temizliğine oldukça dikkat ediyor diyebiliriz.

Alaçatı Çeşme ilçesinin içinde bulunan en popüler yerlerden birisi diyebiliriz. Taş evleri, doğal ve tarihi dokusuyla birlikte yılın neredeyse 350 günü rüzgarlı olması sebebiyle de sıcak yaz günleri için ilk akla gelen limandır. Özellikle de Sörfçülerin uğrak noktası sebebiyle Türkiye’de sörf sporuna en el verişli yerlerden birisi haline gelmiştir.

10 Alaçatı Sokakları

Alaçatı sokakları sabahtan çıkıp akşama kadar dolaşabileceğiniz, birbirinden güzel mahallelere ve dükkanlara ev sahipliği yapmaktadır. Arnavut kaldırımı sokakları, begonvil kokulu caddeleri ve tamamen yeşillikle donatılmış olan bu sokaklarda hiç yorulmadan gezmek isteyeceksiniz. Alaçatı’nın dar sokaklarında dolaşırken restoranlarından, butik dükkanlarından, tarihi eserlerinden ve tüm evlerin taş dokusundan son derece etkilenmeniz muhtemel olacaktır. Bu tarihi yerde gezerken istediğiniz zaman oturup çay, kahve içebilecek imkanınız olması sebebiyle tüm ihtiyacınız olanlara anında ulaşabileceğinizi garanti edebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK