Ana sayfa Hakkımda

Hakkımda

central-festival

Merhaba ben İlker AYKAN, yolculuk yapmayı ve yeni yerler görmeyi seviyorum. Farklı insanların yaşamlarını görmek, farklı ülkelerin kültürlerini tanımaktan büyük zevk alıyorum. Gittiğim ülkelerin şehirlerinde  bütün gün dolaştıktan sonra akşamları oturup bir kaç ucuz biranın ve ülkenin ünlü içkilerini içerken Türkiyede alkolun ne kadar pahalı olduğunu düşünüyorum.

Seyahat etmeye her ne kadar geç başladıysam da artık ilk bulduğum fırsatta seyahate çıkmaya çalışıyorum. 30 lu yaşlarımdan sonra Devletin verdiği yeşil pasaport sayesinde dünyanın bir çok ülkesine vizesiz gitme şansına sahibim. 35 li yaşlarımı hızla geçerken geri dönüp baktığımda 20+ ülkeyi ziyaret etme şansım olmuş.

Seyahat etmeyi sevmemde sanırım en büyük pay Tayland`a aittir. İlkokul çağlarımda bir seyahat dergisinin kapağında Phuket`i görmüş ve hayran kalmıştım. 30 lu yaşlara kadar bu hayranlık içimde hep gizli kaldı. İnternetteki gezi bloglarını okurken Tayland hakkında birçok güzel yazı okudum ve sonunda gitmeye karar verdim. İlk değildi ama en heyecanlı ve güzel seyahatimdi diyebilirim.

Henüz tam zamanlı olmasa bile tatil günlerinde seyahatlerime devam ediyorum. Tam zamanlı seyahat için sanırım emekliliği beklemem gerekiyor. Sorularınız veya aklınıza takılan konular hakkında iletişim bölümünden bana yazabilirsiniz.

Herkese bol seyahatler diliyorum .!!!!