PAYLAŞ

Doğu Karadeniz de gezilecek en iyi yerler

Doğu Karadeniz’de Gezilecek Yerler

Yaz tatilininde gelmesi ile beraber tatil planları yapılmaya başlandı. Bazı kişiler kişisel tatil planları yapıp özgür gezmek isterken bir takım kişiler de düzenlenen grup turlarında gezmeyi tercih etmektedirler. Bu düzenlenen grup turlarındaki en eşsiz ve en doğal gelen ve en çok tercih edilen yerlerden birisi de Doğu Karadeniz bölgesine yapılan turlardır.
Doğu Karadeniz bölgesi Karadeniz’in en eşsiz tabiat parçalarının yer aldığı bölge olmakla beraber hem de en çok ilgi gören yerler arasında yer almaktadır. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde gezip görmeden önce belli bir plan yapıp o plan dahilinde eşsiz yerlerine ve görülmesi gereken en önemli tarihi ve doğal güzelliklerini listeleyerek bu şekilde bir gezi planı düzenlememiz daha iyi olacaktır. Bir tur planı yapmaya başladıysanız eğer; bir grup ile toplanmadan Karadeniz’i kendiniz gezmek istiyorsanız görmeniz gereken Doğu Karadeniz’deki en özel yerleri yerleri sıralayabiliriz
Karadeniz kıyılarının yaylalarda uzanıp, sıcağın en çok vurduğu anda rafting yapmayı, keyifle hormon tepmeyi öğrenip, eşsiz ünlü yemeği muhlamayı tatmaya hazır mısınız ?

1Eşsiz manzarasıyla Uzun göl Trabzon

Artık Doğu Karadenizi gezebilecek planımız var bu gezi planına göre en ünlü ve en rahat edebileceğiniz yer olarak Uzun göl’ü seçebiliriz. Daha çok doğa ile iç içe olan Uzun Göl manzarasına karşı çok sayıda pansiyon ve otel bulunabilmektedir. Bunun yanında sık ormanlar içerisinde eşsiz göl manzarası ile ya da tabiat izlenimleri ile kişiyi kendine çekmektedir. Bu doğa manzarası eşliğinde kahvaltı yapmayı kim istemez ki ? Ayrıca burası hem yerli hem yabancı pek çok turistin de ilgisini çeken bir mekan olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK