PAYLAŞ

ASYANIN MODERN DEVLETİ SİNGAPUR

Hem şehir hem devlet olan Singapur dünyanın en modern ve düzenli şehri olarak gösterilmektedir.  Gerçektende geniş ve tertemiz caddeler ve bu caddeleri süsleyen muhteşem bir bitki örtüsü. Şehrin her yeri yemşeyil , binaların balkonlarından bile ağaçlar uzanıyor gökyüzüne.  Özellikle geceleri bir ışık şöleni sunuyor Singapur`da ki gökdelenler.

Öncelikle bilmelisiniz ki diğer asya ülkelerinden farklı olarak Singapur`da kurallar biraz daha katı ve inanılmaz pahalı bir şehir Singapur. Özellikle alkol ve sigara ya çok fazla vergi uygulanıyor. Singapur`a gelirken yanınızda sigara ve alkol getirmeyin 2 paket sigara için 20 dolar vergi istediklerini gördüm.

Singapur`a ulaşım; Ben Kuala Lumpur`dan otobüsle geçtim, 4,5 saat sürüyor otobüs oldukça rahat, ancak Singapur `a girişte çok fazla yoğunluk var yaklaşık 1 saat sıra bekliyorsunuz sınırdan geçmek için.  Türkideyedn THY nin direk uçuşları mevcut singapura.
Singapur Havaalanı; Dünyanın en iyi havaalanı olarak gösterilen singapur havalanı gerçektende her söyleneni sonuna kadar hakediyor. 3 terminalden oluşan havaalanı içinde botanik bahçeleri, alışveriş merkezleri, her köşesinde ücretsiz faydalanabileceğiniz bilgisayarlar, oyun salonları , sinema salonları, masaj koltukları bulunuyor.

Singapur`da ulaşım; Singapurda çok fazla taksi var ve genelde hepsi taksimetre açıyorlar, eğer 2-3 kişiyseniz taksi kullanmak daha hesaplıya gelebilir, taksi çok pahalı sayılmaz. Singapurda çok gelişmiş bir metro ağı var ve oldukça kolay 4 hattan oluşan metro şehrin her tarafına ulaşır vaziyette. Havaaalanından şehir merkezine metro ile çok rahat ulaşabilirsiniz. Havaalanı şehir merkezi arası yaklaşık 20km, 2 SGD ödeyerek metroyla ulaşabilirsiniz taksi yaklaşık 20 ile 25 SGD tutmakta.

Singapur`da nerede kalınır;  Singapurda otel fiyatlarının inanılmaz pahalı olduğunu unutmayın, merkezi bir konumda kalmak istiyorsanız Clarke Quay yada Boat Quay civarında bir otel bakmalısınız, zira singapurda çok geceleri en fazla haraket bu bölgelerde oluyor, her iki bölgeninde  nehir kenarında karşı karşıya olduğunu unutmayın. Otel tavsiyesi isteyenler Park otelde kalabilir hemen nehir kenarında Boat Quay bölgesinde her yere yakın sayılır.

HARİKALAR DİYARI SENTOSA ADASI

Singapur´da gezilecek yerler; -Singapur inanılmaz bir turistik şehir dolayısıyla yapılacak çok fazla aktivite var. İlk önceliği sentosa adasına vermelisiniz.  Eğer vaktiniz varsa Sentosa ya en az 2 gün ayırın.

sentosa sentosa-tren

Singapur`un simgesi haline gelen Marina Bay Sands oteli; Otelde konaklamak oldukça pahalı, malesef çatısındaki sonsuzluk havuzundan da sadece konaklayanlar yararlanabiliyor. Ama üzülmeyin 23 SGD karşılğında havuzun yanına kadar çıkıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.  altında büyük bir kumarhane bulunan otelin  bünyesinde bütün lüks markaları bulabilirsiniz, içerisinde çok büyük bir alışveriş merkezi barındırıyor.

sonsuzluk-havuzu

– Singapur hayvanat bahçesi
-Singapur botanik bahçesi
-Singapur flyer
-singapur underwater

Sentosa Adası; Eğlence adası olarak tasarlanmış bu ada 3 duraktan oluşmakta. Adanın her yerinden eğlence fışkırıyor adeta ve son derece lüks otelleri bünyesinde barındırıyor Sentosa. Kumar tutkunları için de çok büyük bir kumarhane mevcut.  Singapurda kumarhanelere girmek için pasaport yeterli oluyor o yüzden pasaportunuzu yanınızdan ayırmayın.

Sentosa ya gitmenin en kolay ve ekonomik yolu önce metro ile Vivo city ye ulaşmanız ordanda Sentosa express`e binerek 4 sgd karşılğında adaya geçebilirsiniz. Dilerseniz Vivo City den yürüyerekte adaya geçebilirsiniz, güzel bir yürüyüş yolu var çokta uzak değil.

Sentosanın ilk durağı Üniversal Stüdyoları, hiç birşeye vaktiniz yoksa bile buraya kesinlikle girmelisiniz.  Burası tam 1 gününüzü alıyor sanırım
Singapur`da unutamayacağım tek yer burası diyebilirim.  Bilet fiyatı 79SGD.
universal-studyo universal-studyolari

Adanın 2. durağında yine eğlence merkezleri var Tiger sky burada bulunuyor.
Adanın 3.durağı ise plaj kısmından oluşuyor denize girmek isteyenler gidebilir, geceleri ise beach partiler düzenleniyor.

madagaskar

Singapurda alışveriş; Singapurda elektronik oldukça ucuz derler ancak öyle çok bariz bir fark yok, tabiki bize göre ucuz ama yarı yarıya olduğunuda düşünmeyin. alışveriş merkezleri genellikle Orchid caddesi üzerinde sıralanmaşı vaziyetteler, bunun yanı sıra Marina bay Sands oteli altında, Vivo city de de oldukça büyük alışveriş merkezleri bulunmakta.

Singapur Gece Hayatı; Singapur gece hayatı genellikle nehirin her iki yakasında konuçlanmış durumda. Boat quay ve clark quay bölgelerinde eğlenebilirsiniz. Zouk club ise singapurun en iyi diskosu. Eğlenmek için Zouk a gidebilirsiniz.

singapur-marin-by-sand

BİR CEVAP BIRAK