PAYLAŞ

MYKONOS TATİLİ, FİYATLAR VE GEZİLECEK YERLER

Yünanista`nın bu adası mavi yolculuğa çıkan bir çok turistin, ailenin ve balayı çiftlerinin gözde mekanı olmuştur. Kiklad adalarının en pahalısı olmasına rağmen mükemmel limana bakan beyaz boyanmış evleriyle, güzel kumsallarıyla, mükemmel restaurantarı ve gece hayatıyla görülmeye değer.

MYKONOS ADASINDA FİYATLAR NASIL

Paradise beach te bir geceliğine 15€ ya bulabileceğiniz gibi, daha merkezi yerlerde geceliğini 30€ ya bulabileceğiniz hosteller de kalabilirsiniz. Oteller ise 2 kişi için 80€ dan başlamaktadır.

Yemek fiyatlarına gelecek olursak dışarıda yemek yemek oldukça pahalı. Eğer paranızı idareli kullanmak  istiyorsanız sandviç ve pizza nispeten dışarda yemeye göre daha ucuz.

Ulaşım için motorsiklet yada scooter kirayabilirsiniz. Adada motorsiklet kiralamak çok popüler ve hemen hemen bir çok yerde 100cc den tutun da 1600cc lere kadar uygun fiyata motorsiklet kiralayabileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Adada ulaşımı sağlayan otobüsler 1,60€, taksi ise  kişi başına 10€ civarındadır.

Eğer Mykonos`a gitmeyi planlıyorsanız, kumsalların insanla dolup taşmadığı haziran ayı hem dinlenmek için hem daha uygun fiyatlı tatil yapmak için en güzel ay diyebilirim. Zira Haziran ayından sonra giderseniz fiyatların iki katına çıktığını görebilirsiniz.

MYKONOS`TA NE YAPILIR

Mykonos yel değirmenleri

Chora köyünde yürüyüşe çıkıp adanın köy yaşantısını görebilir ve burada bulunan ünlü yel değirmenlerinde bol bol fotoğraf çektirebilir, karnınız acıktığında ise lezzetine doyum olmayan yünan yemeklerini köyde bulunan harika restaurantlarda yiyebilirsiniz.

Liitle Venice`de  Venediği anımsatan evlerini ve yine burda bulunan yel değirmenlerini gezip günün tadını çıkartabilirsiniz. Little Venice birşeyler atıştırmak yada bir yorgunluk kahvesi içmek için çok iyi bir tercih olacaktır.

Little Venice

Elia sahili beyaz kumları, berrak sularıyla sizi baştan çıkarmaya aday bir sahil. Burada bir çok taverna ve barda bulunmaktadır, eğer canınız eğlence çektiyse buraya gelip barlarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Elia beach

Antik bir kent olan Delos`a uğramayı unutmayın, pazartesi hariç her gün 8.30 ve 15.30 arasında kapılarını ziyaretçileri için açık tutuyor. 19€ ya bot ile kendiniz gidebileceğiniz gibi, 40€ ödeyerek yarım gün ve rehber eşliğinde tur satın alarak antik kendi gezebilirsiniz.

Panagia Parapoltiani Bizans`a ait olan bir klisedir. Bu klisenin tarihi 1425 yılına kadar uzanmaktadır. Adada 400 den fazla klise olmasına rağmen bu klise bunların arasında en mükemmelidir.

Mykonos`ta ayrıca bot turlarına katılabilir, eğer dalış merakınız varsa adanın berrak sularında dalış yapma imkanı bubalilirsiniz. Yel değirmenlerinin olduğu yerden güneşin batışını izlemeden Mykonos`tan ayrılmayın.

 

BİR CEVAP BIRAK