PAYLAŞ
Ekmek müzesi Zaanse Schans

AMSTERDAM GEZİ REHBERİ

Amstel nehri üzerine kurulan Amsterdam şehri örümcek ağı gibi saran kanalları, bitmek bilmeyen eğlence hayatı, ünlü müzeleri ve yıl boyu süren festivalleriyle insanları kendine hayran bırakan ve en çok ziyaretçi alan şehirdir. Hollanda`nın her köşe bucağı ayrı bir güzellikte olsada ismini en çok Amsterdam duyurmuştur. Bu şehirde günlerin haftaların nasıl hızlıca geçip gittiğine inanamazsınız.

Amsterdam kanalları

Paris gezim sırasında dönüş biletimi Amsterdam`dan almıştım. Paris ve Brugge`u gezdikten sonra sıra amsterdama geldi, yetmez ama 5 gün ayırmıştım Amsterdam için. Brugge`dan Amsterdam`a direk ulaşım olmadığı için bir gün önceden Bla Bla Car sitesi üzerinden Nikole ile anlaştık. Şanslıydım Nikole sabah kendi aracıyla Brugge`dan Amsterdam`a gidecekti,  kişi başı 20€ ya anlaşarak sabah 10.00 da Brugge tren istasyonu önünde buluşmak için sözleştik. Sabah erkenden uyanarak son kez Brugge sokaklarında yürüyerek , sisli ve oldukça soğuk bir havada tren istasyonu önünde beklemeye başladık. Saat tam 10.00 da Nikole beyaz hyundaisiyle yolun karşı tarafında bizi el sallamaya başladı. Valizlerimizi bagaja koyduktan başladık Nikole ile muhabbete, Nikole aslen Belçikalı ama Amsterdam`da bir sanat galerisinin müdürü olduğundan dolayı haftada bir kaç kez gidip geliyormuş bu yolları. Brugge-Amsterdam arası yol otoban ve yol boyu hep ağaçlık yeşillik , 4 saat yolun nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Öğleden sonra 2 civarları nihayet Amsterdam`a ulaştık.

Amsterdam sign

AMSTERDAM`DA NEREDE KALINIR

Amsterdam çok fazla turisti kendine çektiği için otel fiyatları da aynı oranda tavan yapmış durumda. Kış ayı olmasına  rağmen hostel fiyatları bile 50€ dan başlıyor , yaz ve festival dönemlerini varın siz hayal edin artık. Son gün bi şans yakalarım umuduyla son güne kadar rezervasyon yapmadım ve sabah uyandığımda tamda müzeler bölgesinine 100 metre, konum olarak harika olan Amsterdam Apartments Alexandar`s ı gördüm ve dört gece için 180€ fiyat yazıyordu. Üstelik stüdyo daire mutfağı da var. Amsterdam için çok iyi bir fiyat,  180€ ya şehir merkezinde stüdyo daire bulmak imkansız gibi bir şey Amsterdam`da.

AMSTERDAM GEZİLECEK YERLER

Amsterdam`ın her yeri gezilip görülecek yer,  5 gün boyunca şehrin her köşesini adım adım gezdim  desem yalan olmaz. Dairemize yerleştikten sonra biraz dinlendik hava kararmaya başlamıştı ve kendimizi sokaklara atarak central station a doğru yürümeye başladık. Yürümeye başladık ama ben hayatımda bu kadar bisiklet kullanan insanı bir arada görmedim, araç trafiği çok az olmasına rağmen her yerden bir bisikletli çıkıyor ve size çarpmaması için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Aslında bisikletlerin yolları ayrı, şehrin her yeri bisiklet yoluyla örülmüş vaziyette ama bizler bisiklet yoluna alışık olmadığımız için bazen kendimizi kaptırıp bisiklet yoluna girebiliyoruz. Bisikletlerin neredeyse yayalardan bile üstünlüğü var  desem yalan olmaz.

Dam Meydanı çıkıyor karşımıza ilk olarak, Amsterdam ın en önemli meydanıdır burası, bir çok aktivite burada düzenlenir çevresinde bir çok önemli bina bulunur. 

Believe or not Believe müzesi dam meydanının yanında bulunan bu müze içersinde balmumundan yapılmış heykeller , değişik dekorlar film sahneleri ve bir sürü ilginç şey bulunuyor, giriş kişi başı 10€.

Red light secret ismini duymayan yoktur heralde, Amsterdam`ın en ünlü caddesidir burası, caddenin ortasında bulunan kanalın etrafında sağlı sollu dizilmiş genel evler ve vitrinlerindeki kızlarla, birçok bar ve cafe yan yana sıralanmıştır buraya, şehre gelen turistlerin ilk uğrak yerlerinden biridir burası. Cadde üzerinde bulunan mekanlarda çeşitli erotik gösteriler yapılmakta ve bir tanede fahişe müzesi bulunmaktadır.  Cadde üzerinde bulunan barlarda 2-3€ ya bira içebilirsiniz.

Red light secret

Anne Frank Evi şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden bir başkası, 2. dünya savaşı sırasında Anne Frank ve ailesi 2 yıl boyunca bu evde saklanmış ve Anne Frank 2 yıl boyunca günlüğünü  evde doldurmuş.

Vondelpark Amsterdam`ın en ünlü parkı ve  dünyada ilk on şehir parkı içersinde yer alır. Kaldığımız otel Vondelpark`a 300 metre mesafede olmasından dolayı oldukça şanslıydık. Ocak ayı olmasına ve havanın çok soğuk olmasına rağmen Vondelpark oldukça haraketliydi yaz aylarında nasıl olur hayal bile edemiyorum. Gördüğüm en güzel şehir parklarından biriydi içerisi yemyeşil çimler , göller ve göllerde yüzen ördeklerle doluydu. Bisiklet yolları yine parkın her köşesine kadar ulaşmış, bisikletiyle gelen insanlar parkın keyfini çıkartıyorlardı. Yaz aylarında ise insanlarla dolup taşıyor bu park, kimisi birasını içip sohbet ediyor kimisi cigara tüttürüyor.

 

Vondelpark

Van Gogh Müzesi mutlaka görülmesi gereken müzelerin başında yer alıyor, Amsterdam`daki müzelerin güzel yanı ise hepsinin yan yana bulunması, I Amsterdam yazısının olduğu yer müzeler bölgesi olarak biliniyor Van gogh müzesi ve diğer önemli müzeler bu bölgede yan yana bulunuyor. 17€ ödeyerek Van Gogh müzesindeki birbirinden değerli sanat eserlerini görebilirsiniz.

Rijksmuseum kesinlikle görülmesi gereken müzelerden bir diğeri, Hollanda`nın en büyük sanat ve tarih müzesi olan bu müze içerisinde Hollanda`ya ait binlerce eser barındırıyor. Biletler 17€.

Heineken Experience Amsterdam`da en keyif aldığım yerlerden biri oldu. Dünyaca ünlü Heineken biraları ilk olarak bu fabrikada üretilmeye başlanmış, günümüzde ise müze şekline dönüştürülmüş. İçerisinde biranın her aşamasını anlatıp gösteriyorlar, içeri giriş 20€ ancak 25€ verirseniz bira deneyiminden sonra birde kanal gezisi yapabiliyorsunuz ve eye müzesi yanındaki gökdelenin tepesine çıkıp şehir manzasasını izleyebiliyorsunuz. Bütün bunları ayrı ayrı almaya kalksanız 45€ yu buloor. Eğer kanal gezisi yapacaksanız ki mutlaka yapın kesinlikle 25€ luk biletten alın zaten kanal gezisi tek başına 15€ dan başlıyor. 25€ nun içine içeride içeceğiniz 3 tane taze birada dahil. İçerde gezmeye en az iki saatinizi ayırmanız gerekiyor planınızı ona göre ayarlayın.

Heineken bira

Eye museum Centrel station yanından 5dk da bir kalkan vapurlarla ücretsiz olarak şehrin karşı yakasına yani AMSTERDAM NOORD kısmına  geçiyorsunuz, Vapurdan indiğiniz yerin hemen sol  tarafında modern sanatın eseri Eye museum bulunuyor, içerisinde sinema salonları ve modern sanat ile ilgili şeyler var. Ayrıca Eye museumun yanındaki gökdelenin tepesine çıkarak şehir nefis şehir manzarasını izleyebilir ve buradaki restoranda birşeyler içebilirsiniz.

Eye museum

Zaanse Schans; Hollanda ünlü yel değirmenleriyle bilinir ama siz Amsterdam`a geldiniz ve bir tane bile yel değirmeni göremediniz neden? çünkü Zaanse Schans a gitmelisiniz. Central  Station arkasından kalkan kırmızı renkli otobüslere binerek 40 dakika sonra buraya ulaşabilirsiniz, gidiş dönüş bilet ücreti 10€, Amsterdam gezisi boyunca gördüğün en büyüleyici yerlerden biriside Zaanse Schans tır. Peynir dükkanları, hala faal şekilde çalışan yel değirmenleri, hediyelikçi dükkanları ve birbirinden güzel evleriyle Zaanse Schans ta kesinlikle bir gün geçirin.

Zaanse schans

 

Ekmek müzesi Zanse Schans
hollanda yel değirmenleri

Volendam ve Edam Amsterdam`ın en çok bilinen ve en güzel kasabalarıdır. Liman kabası olan Volendam turistlerin günübirlik olarak en çok tercih ettiği yerlerdendir. Harike evleri ve sahil şeridine konuçlanmış restoranlarıyla  harika bir gün geçirmenizi vaad ediyor. Peynirleriyle ünlü Edam kasabası da Volendam`a 5  dakikalık uzaklıkta yer alıyor, buraya giderek ünlü Edam peynirlerinin tadına bakabilirsiniz. Gitmek için Central Station`dan kalkan kırmızı renkli otobüslere gidiş dönüş 10€ ya bilet almalısınız. Aynı bilet tüm gün boyunca geçerli aynı güzergahta bütün otobüslerde kullanabilirsiniz.

Volendam kasabası

 

Kanal gezisi yapın; Amsterdam kanallarla örülmüş bir şehirdir , hemen hemen şehrin her yerinde kanat turu düzenleyen şirketler bulunuyor, 15€ dan başlayan fiyatlarla bu teknelerden birine atlayarak 2 saat boyunca şehrin her yerini birde kanallardan bakarak görebilirsiniz.

Bit pazarları: Amsterdam`da şehrin çeşitli bölgelerinde haftada 3 tane büyük bit pazarı kuruluyor, en büyüklerinden bir tanesi pazar sabahları erkenden kurulan Noord bölgesinde olan pazardır. Bu pazarlarda 20€ ya bisiklet bulmanız bile mümkün. Hollandalılar eski eşyalarını atmayıp bu pazarlarda  değerlendirmeyi tercih ediyorlar, eski el işi dantellerden , kürk mantolara kadar Hollandaya ait birçok şeyi bu pazarlarda bulup almak mümkün.

Madam Tussauds müzesi: Dam meydanının yanında bulunan bal mumu müzesinde ünlü kişilerin balmumundan yapılmış heykellerini görebilirsiniz.

Coffe Shoplar; Amsterdam`da binlerce bulunan coffe shoplarda belli bir gram a kadar esrar ve türevlerini yasal olarak kullanabilirsiniz. Şehrin her sokağında bulunan bu kafeler sayesinde buram buram esrar kokusu her yeri sarmış durumda, meraklıysanız bir tanesine girip biraz kafa yapabilirsiniz. Buldog Coffe shop zinciri en meşhur olanı.

Amsterdam coffe shop

Amsterdam`da gezecek o kadar yer var ki daha bu kadar sayılabilir diğer yerleri bidahaki gidişime bıraktım.

AMSTERDAM YEME İÇME MALİYETLERİ

Amsterdam`da her bütçeye göre yemek bulabilirsiniz, şehre ilk adım attığımda döner sanarak Shoarma diye bir şey yedim, küçük küçük kıyılmış etler döne gibi pirişilmiş pide ekmeğine doldurularak yanında patates kızartmasıyla servis ediliyor, 250-300 gram kadar et koyuyarlar ve çok fazla doyurucu, fiyatı 5€, şehrin her köşesinde bulabilirsiniz.

Külahta patates kızartması yemeden gelmeyin, şehrin bir çok yerinde küçücük dükkanlarda insanlar kuyruk olmuş külahta patates bekliyorlar, külahın boyuna göre 1,5€ dan başlayan fiyatlarla  ara öğünleri çıkarabilirsiniz. Maoz vejeteryan gördüğünüz yerlere mutlaka uğrayın ucuz fiyata birbirinden güzel lezzetler tadabilirsiniz. 

Albert Hejin marketleri, bu marketler günün kurtarıcısı olabilir, 1€ dan başlayan fiyatlarla hazır hamburger ve hazır yemek çeşitlerini alabilir ve marketin çıkışında bulunan mikrodalgalarda ısıtırak oldukça ucuza günü kurtarabilirsiniz.

Amsterdamda oldukça lezzetli hamburgerler, etler ve yemekler yapan restoranlarda bulunmakta buralarda fiyatlar kişi başı 10€ dan başlıyor.

Edam kasabası

 

3186 YORUMLAR

 1. Unquestionably believe that which you stated.

  Your favourite reason seemed to be on the internet the simplest factor to understand of.
  I say to you, I definitely get irked whilst people consider worries that they just do not realize about.
  You managed to hit the nail upon the highest as smartly as
  outlined out the whole thing with no need side-effects , people can take a signal.
  Will probably be again to get more. Thank you

 2. I simply want to mention I am newbie to blogging and site-building and really savored this page. Probably I’m planning to bookmark your blog . You definitely have amazing article content. Cheers for sharing with us your web page.

 3. Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s website link on your page at suitable place and other person will also do similar in support of you.

 4. Hello, i think that i saw you visited my website thus i came to “return the favor”.I am trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

  cheap flights yynxznuh

 5. Hello! I’ve been following your site for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas
  Texas! Just wanted to mention keep up the fantastic job! 3aN8IMa cheap flights

 6. It’s truly a great and useful piece of information. I’m glad that you just shared this helpful info
  with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

  cheap flights 31muvXS

 7. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 8. A fascinating discussion is definitely worth comment.
  I think that you should publish more about this issue, it might not be a taboo subject but usually people do not talk about such subjects.
  To the next! Cheers!! y2yxvvfw cheap flights

 9. Thank you for another wonderful post. The place else could anybody get that kind of info in such a perfect
  manner of writing? I have a presentation subsequent week, and I’m
  at the look for such information.

 10. I’ve been surfing online more than 3 hours lately, yet I never
  discovered any attention-grabbing article like yours. It is lovely worth enough for me.
  In my opinion, if all webmasters and bloggers made just right content as
  you did, the internet can be a lot more useful than ever before.

 11. Wonderful article! This is the kind of information that are
  meant to be shared around the net. Shame
  on the search engines for now not positioning this publish upper!
  Come on over and seek advice from my site . Thanks =)

 12. Hello just wanted to give you a quick heads up.
  The words in your content seem to be running off the screen in Safari.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility
  but I figured I’d post to let you know. The layout look great though!

  Hope you get the problem resolved soon. Thanks

 13. Thank you for any other magnificent article. Where else may anyone get that kind of information in such a perfect approach of writing?
  I have a presentation subsequent week, and I am on the look for such information.

 14. Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I will make sure to bookmark it and come back to read
  more of your useful info. Thanks for the post.

  I will certainly comeback.

 15. Tijelo preplavljuju raznim hormonima koji mogu imati razne učinke, ovisi od osobe do
  osobe. Jedna je od posljedica i gubitak kose.
  Iako je učinak ozbiljnog stresa na gubitak kose itekako razumljiv, znanstvenici
  još uvijek pokušavaju dokučiti kako dugoročan stres utječe
  na gubitak kose. Uzrok #10: Muška ćelavost.

 16. Gerek uzunluğu gerek kalınlığı ve gerekse estetik görünümü
  açısından sürekli olarak penise ilgi tüm Çağlar boyunca devam etmiştir.
  bu konu sadece toplumun değil bilimsel Arena’nın da dikkatini çekmiş ve önemli derecede araştırmalar yapılmıştır.
  Penis Estetiği- Skrotum Estetiği- Testis Protezi Prof.
  Dr. Ömer.

 17. Gri saçlı çinli büyükanne. 3:17. HD. 100%. Ayak gösterisi ve dangle cathleen morgan bölüm
  5. 7:54. HD. 84%. Mükemmel kalitede bedava baskın xxx
  tube videolar porno içeren geniş format yetişkin sitesine hoş geldiniz.
  Sitenin ana teması, seks sanatının sadece profesyonel oyuncular arasında değil,
  aynı.

 18. How can I get my wife to sleep with me?
  Erectile dysfunction is ditty of the men’s sexual haleness disorders. It is cognized as an inability of men to attain erection during lustful sexual congress precise if they are sexually excited. Other symptoms of ED are, either it remains for a curtail while or does not become manifest at all. It is a repeated process. Erectile dysfunction is also called a kind of impotence. Ineffectualness is a wide mien and covers many other men’s salubrity sexual disorders like- immature ejaculation, be of sexual have a yen for, etc. Erectile dysfunction does not count in these problems. All these problems interconnected to Erectile dysfunction can be cured with the resist of generic viagra over the counter usa and other can you take 2 viagra pills at once medicines.

  Causes
  Erectile dysfunction does not hold any spelled out cause. There are multitudinous reasons behind its occurrence. It can be- physical reasons, your health problems, medicines you are bewitching, warm reasons, и так далее Acquit’s procure a look on ED causes in particular. Erectile dysfunction causes are- high blood pressure, diabetes, capital blood cholesterol, nerve diseases (Parkinson’s infirmity and multiple sclerosis), surgery, pornographic hormone levels, lifestyle factors (smoking and drinking) and others (focus on, anxiety, distress, spectre, hollow). Aging factors also surpass to ED, but aging in itself is not a cause. Low testosterone levels also in some cases pre-eminence to erectile dysfunction. Side effects caused by medications also decide on men not able benefit of erection.

  But there is nothing to vexation thither as treatments are available representing ED. United such accessible treatment in the service of ED is viagra pill near me.

 19. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was curious what all is needed to get setup?

  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty
  penny? I’m not very web smart so I’m not 100% sure.
  Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Thanks

 20. fantastic post, very informative. I’m wondering why the opposite specialists of
  this sector don’t realize this. You should continue your writing.
  I’m confident, you’ve a huge readers’ base already!

 21. Hey there just wanted to give you a quick heads up.

  The text in your article seem to be running off the screen in Chrome.

  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with
  browser compatibility but I figured I’d post to let
  you know. The style and design look great though!

  Hope you get the problem solved soon. Thanks

 22. Hello there, You’ve done an incredible job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I am confident they’ll be benefited from this web site.

 23. Awesome site you have here but I was curious if you knew of any forums that cover the same topics discussed here?
  I’d really love to be a part of online community where I can get advice from other experienced individuals
  that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.

  Appreciate it!

 24. Several large technology companies run blockchain operations, such as IBM, Oracle Corp., and Visa. You might consider purchasing individual stocks in these companies, or you could purchase exchange-traded funds (ETFs) that deal exclusively with blockchain-related companies. Some viable ETFs include: Among U.S. stockbrokers that offer cryptocurrency trading, TradeStation offers the best platform to trade crypto in 2023 and was one of the first brokers to offer cryptocurrency in the U.S. The desktop TradeStation platform contains an extensive variety of features to satisfy even the most demanding traders and professional investors, including tools to trade crypto. Whether bitcoin mining stocks are suitable for you would depend on your risk tolerance, investing goals and other personal factors. Remember, bitcoin (BTC) is highly volatile and companies that mine it are subject to the price swings of the cryptocurrency veteran. Always conduct your own due diligence before investing. And never invest money you cannot afford to lose.
  http://ischus.ipdisk.co.kr:8000/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=123254
  One of the more plausible cryptocurrency uses cases is the stablecoin, an asset that seeks to maintain a peg to a traditional currency like the U.S. dollar. For example, the collateralized stablecoin seeks to maintain its $1 peg by buying or selling its reserve assets. Another form is the algorithmic stablecoin, which uses a formula to produce or eliminate tokens. Algorithmic stablecoins do not have collateralized backing and have suffered speculator blowups. ZebPay is well-known among crypto investors for paying interest on idle crypto assets. For lending crypto, it guarantees a set return of 4%. The exchange currently supports over 100 million registered customers. It uses cryptocurrency on its platform. While cryptocurrencies have become widely known and are still gaining in popularity, it’s worth remembering that they have only been around for just over a decade. The concept only really emerged with the publication of a white paper on Bitcoin in 2008. Stock markets, in contrast, can look back on centuries of history. The London Stock Exchange, for example, was founded in 1801. Gold has been a proven custodian of value for millennia. But cryptocurrencies? Nobody really knows what will happen to cryptocurrencies in the future—and you need to be brave to enter these uncharted waters as an investor.

 25. Fantastic post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Appreciate it!

  My web-site … go here

 26. Write more, thats all I have to say. Literally, it
  seems as though you relied on the video to make your
  point. You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just
  posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

 27. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog web site?
  The account helped me a acceptable deal. I had
  been a little bit acquainted of this your broadcast provided
  bright clear concept

 28. I believe what you said was very reasonable. But, consider this, suppose you composed a catchier post title?
  I mean, I don’t wish to tell you how to run your blog, however suppose you added
  something that grabbed folk’s attention? I mean Amsterdam gezilecek yerler – Her Tatil Unutulmaz Bir Maceradır is a little boring.
  You could peek at Yahoo’s home page and see how they create post headlines to grab viewers to click.
  You might add a related video or a pic or two to grab people
  excited about everything’ve written. Just my opinion, it
  might make your website a little livelier.

 29. I’m more than happy to discover this website. I wanted to thank you for ones time just for this wonderful read!!

  I definitely enjoyed every bit of it and i also have you book-marked to look at new things in your blog.

 30. Оригинальный слот The Dog House (“Дог Хаус”) – это
  весьма популярный в онлайн казино игровой
  автомат, который вряд ли нуждается в представлении.
  Выпущенный в мае 2009 года, аппарат приобрел
  почти легендарный статус и по сей день является одним из
  самых играемых слотов на рынке.
  Имея возможность мельком взглянуть на
  список самых результативных слотов для одного казино, мы заметили, что The
  Dog House занимает 11-е место в этом списке.
  Неплохо для слота, которому
  уже почти 10 лет!

 31. Прогон сайта с использованием программы “Хрумер” – это способ автоматизированного продвижения ресурса в поисковых системах. Этот софт позволяет оптимизировать сайт с точки зрения SEO, повышая его видимость и рейтинг в выдаче поисковых систем.

  Хрумер способен выполнять множество задач, таких как автоматическое размещение комментариев, создание форумных постов, а также генерацию большого количества обратных ссылок. Эти методы могут привести к быстрому увеличению посещаемости сайта, однако их надо использовать осторожно, так как неправильное применение может привести к санкциям со стороны поисковых систем.

  Прогон сайта “Хрумером” требует навыков и знаний в области SEO. Важно помнить, что качество контента и органичность ссылок играют важную роль в ранжировании. Применение Хрумера должно быть частью комплексной стратегии продвижения, а не единственным методом.

  Важно также следить за изменениями в алгоритмах поисковых систем, чтобы адаптировать свою стратегию к новым требованиям. В итоге, прогон сайта “Хрумером” может быть полезным инструментом для SEO, но его использование должно быть осмотрительным и в соответствии с лучшими практиками.

 32. My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type
  on numerous websites for about a year and am anxious about switching
  to another platform. I have heard very good things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress content into
  it? Any kind of help would be greatly appreciated!

 33. Asking questions are in fact fastidious thing
  if you are not understanding anything completely, except this paragraph provides nice understanding
  yet.

 34. It’s really a cool and helpful piece of information. I’m glad that you simply shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

 35. Натальная карта – это “скриншот” звездного неба в минуту рождения человека.
  Она показывает расположение Солнца,
  Луны и других планет в тот
  момент, а также их взаимодействие между собой,
  что имеет огромное значение в контексте потенциала и особенностей личности каждого человека, так как у каждого своя карта.

  Натальная карта становится точным персональным астрологическим портретом человека, если суметь ее правильно расшифровать и сделать верные выводы.

 36. Howdy! This blog post couldn’t be written much better!
  Looking through this article reminds me of
  my previous roommate! He constantly kept preaching about
  this. I will send this article to him. Fairly certain he will have a
  very good read. Thank you for sharing!

 37. Официальный сайт онлайн-казино Голд обладает стильным
  дизайном, удобным функционалом и русскоязычной версией интерфейса.
  Для фона выбрали глубокий цвет
  с золотыми оттенками. Шрифт очень лаконичен,
  что позволяет легко читать все надписи.

  Своим логотипом заведение выбрало название Голд на английском языке, написанное золотым цветом.
  Логотип расположен в верхнем левом углу главной страницы официального сайта.
  В правом верхнем углу – кнопки входа,
  регистрации и активации
  онлайн-чата с сервисом поддержки.

 38. Сложно устоять перед магией древнегреческих мифов, особенно когда они становятся частью онлайн-слота “Zeus vs Hades.” Давайте отправимся в путешествие во времени
  и пространстве.

 39. Dog House Megaways” – это захватывающий игровой автомат, который привносит в мир азартных развлечений свежий ветер. С этой игрой вы отправитесь в увлекательное приключение в мире собачьих будок, где круглосуточная вечеринка уже началась! Снимите пыль с вашей удачи и готовьтесь к великим выигрышам, ведь здесь используется инновационная система Megaways, которая создает бескрайние возможности для побед.

 40. Dog House Megaways” – это захватывающий игровой автомат, который привносит в мир азартных развлечений свежий ветер. С этой игрой вы отправитесь в увлекательное приключение в мире собачьих будок, где круглосуточная вечеринка уже началась! Снимите пыль с вашей удачи и готовьтесь к великим выигрышам, ведь здесь используется инновационная система Megaways, которая создает бескрайние возможности для побед.

 41. Excellent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your website, how can i subscribe
  for a weblog site? The account helped me a applicable deal.
  I have been a little bit acquainted of this your broadcast offered
  vivid clear idea

 42. I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this sort of house .

  Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site. Studying
  this information So i’m happy to show that
  I have a very excellent uncanny feeling I came upon exactly
  what I needed. I such a lot indisputably will make
  certain to don?t overlook this site and
  provides it a glance regularly.