PAYLAŞ

SEYAHAT SİGORTASI NEDİR?GEREKLİMİDİR?

seyahat-sigortasi
Ülkemizde sigorta anlayışı diğer avrupa ülkeleri gibi fazla gelişmiş değil ve halk arasında benim başıma gelmez anlayışı yaygın olduğundan ve birazda ekonamik nedenlerden dolayı zorunli değilse sigorta pek sigorta yaptırma taraftarı olmayız millet olarak.  Sigorta şirketleride sigorta yaparken sagolsunlar her türlü kolaylığı göstermelerine rağmen, oldu ya bir kaza halinde ödeme yaparkende her türlü zorluğu göstermektedirler. Avrupa ve Amerikada kaza anında sigorta şirketleri yardım etmek için uğraşırken bizde ise nasıl daha az para öderim derdinde oluyorlar genelde.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen yurtdışına çıkışta sigorta yaptırmalımıyım diye düşünmeyin, mutlaka yaptırmalısınız. Yurtdışında  başınıza her türlü olay gelebilir, en basiti valiziniz uçakta kaybolabilir, yada daha kötüsü bir trafik kazasında yaralanabilir veya çantanızı çalmak isteyen bir hırsız tarafından bıçaklanabilirsiniz.

Benim başıma gelen bir olayı ve sigortanın bana faydasını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sınırlı bir bütçe ile tatile çıkmışsınız ve başınıza bir olay geldi ne yapacaksınız? Orada cebinizde para yoksa acil müdahele haricinde kimse sizin yüzünüze bakmayacaktır ve yapılan her kuruş masrafın parasını isteyeceklerdir.  İşte böyle bir durumla karşılaşmamak için Seyahat Sigortası ilk yapmanız gereken işlerin başındda olmalı.

   Nasıl yapılır; Seyahat sigortanızı herhangi bir sigorta acentesinden yaptırabileceğiniz gibi internet üzerinden de yaptırabilirsiniz. Google a “online seyahat sigortası” yazarsanız zaten bir iki şirket hemen çıkacaktır, bu siteler üzerinden online olarak kredi kartıyla satın alabilirsiniz.

   Seyahat sigortası ne kadar tutar? Seyahat sigortasını, tatilinizin süresi kadar alabileceğiniz gibi bir yıllık olarakta satın alabilirsiniz.  Fiyatlar süresine göre ve seçtiğiniz ülkelere göre  minimum 5$ maxsimum 50$ civarında çıkacaktır.

   Seyahat sigortası neleri kapsar? Yaptırdığınız sigortaya göre değişkenlik gösterir kapsam konusu, ancak en başlıca kapsamların başında sağlık gelir, yurtdışında karıştığınız bir kazada hastane masrafları, ülkeye nakil edilişinizdeki masraflar, veya cenaze masrafları, kayıp bagaj teminatları, bagaj gecikmesinden olabilecek zararlar, sakat kalmanız durumunda tazminat gibi birçok faydası vardır. Genelde 50 bin euro teminatlı olur normal bir sigorta tabi isterseniz siz bunları genişletebilirsiniz.

NOT: Seyahat ettiren kredi kartınız varsa, yada uçak biletinizi kredi kartınız ile almışsanız bazı kredi kartları müşterilerine bu sigortayı ücretsiz yapıyorlar. Yaptırmadan önce bankanıza danışınız.

BİR CEVAP BIRAK