PAYLAŞ

UCUZ UÇAK BİLETİ BULMANIN GARANTİLİ YOLU

Birçok blogta ucuz bilet bulma yöntemleri ile ilgili yazılar yazılıyor ve bir sürü arama motoru size ucuz uçak bileti vaad ediyor. Ancak çok az bilinen bir yöntemle havayollarında bulduğunuz promosyonlu biletleri bile çok daha uygun fiyata almak mümkün. Şimdi yazacağım yöntem sayesinde uygun fiyatlara bilet alabilir seyahatlerinizi daha ekonomik yapabilirsiniz.

YÖNTEM 1

Öncelikli olarak yapmanız gereken donanimhaber sitesi forum bölümüne girmek ve mesaj atabilmek için kayıt olmak. Kayıt olduktan sonra buraya tıklayın, gördüğünüz gibi uçak bileti fırsatları diye konu açılıyor. Bu konu başlığında elinde bol miktarda uçak mili, adios puani ve maximili olan ancak ihtiyacı olmayan insanlar bulunuyor. Konunun sonuna gideceğiniz yeri tarihini ve zamanını yazarak cevap verirseniz, sitede size millerinle bilet almayan birçok kişi çıkacak ve özel mesaj ile size alabileceği fiyatı bildirecektir, verdiği fiyat üzerinden az da olsa pazarlık yapabilirsiniz. Ben bu şekilde bir çok kez indirimli bilet aldım, özellikle uzak rota biletlerinde iyi indirimler oluyor. Örnek gidiş dönüş bangkok biletini thy de 2300tl iken,  1500 liraya aldığım zaman oldu.

Bu yöntemle bilet alırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var aksi halde dolandırılma ihtimaliniz olabilir.  Öncelikle bilet aldığınız kişi forumda kaç yıllık üye ona bakmalısınız, ardından kişinin nickini ve telefon numarasını google de arattırın, eğer daha önceden kişi bir dolandırılma olayına karışmışsa google da bununla ilgili bir yorum mutlaka karşınıza çıkıyor. Eğer imkanınız varsa kişiyle yüz yüze görüşerek bilet alma işleminizi yapın. Görüşme imkanınız yoksa önce bileti aldırın sonra ödemeyi yapın. Forum üzerinden alışveriş genellikle refarans sistemiyle çalışıyor, bilet alacağınız kişinin refaranslarına bakarak daha önce kaç kişiye bilet almış herhangi bir sorun yaşanmışmı hepsini görebilirsiniz.

YÖNTEM 2

Aslında bu yazdığım pek yöntem sayılmaz ancak az bilinen bir hava yolu şirketi  ve arama motorlarında yer almadığı için yazmak istedim. Belki duymuş olabilirsiniz ama tayland bileti en ucuz Türkmenistan hava yollarında satılıyor. Şu an için online satışı olmadığı için taksimde bürosu bulunan obi turizm aracılığıyla Bangkok gidiş dönüş biletinizi 550$ a alabilirsiniz. Türkmenistan hava yollarının güzel bir tarafı ise bileti önceden de alsanız bir gün kala da alsanız fiyat 550$ olarak sabitlenmiş durumda. Ben  daha önce denedim memnun kaldım Aşkabat aktarmalı Bangkok uçuşu için olduka iyi fiyat bence ve aktarma süresi çok uzun değil 2 ile 4 saat arası bir bekleme süresi var.

 

BİR CEVAP BIRAK