PAYLAŞ

BOĞAZA KARŞI MANGAL KEYFİ

Şimdi size unutamayacağınız eşsiz güzellikte bir yeri anlatmak istiyorum. Bu yazıyı hazırlarken bile ağzımın suyu akıyor. Bu keyfi yaşamak için öyle pek bir hazırlık yapmanıza bile gerek yok elinizi kolunuzu sallayarak gidebilirsiniz.

  GELİBOLU `nun nerde olduğunu bilmeyen varsa zaten hiç gitmesin, o yüzden konum hakkında pek fazla bir açıklama yapmak istemiyorum. Diyelim ki Gelibolu`ya yolunuz düşdü veya Gelibolu yakınlarında bir yerdesiniz ve karnınız aç! o zaman hemen liman karşısında bulunan balıkçılar çarşısına uğrayın ve mevsimine göre hangi balık tazeyse yiyeceğiniz kadar balığı hemen temizletin koyun poşete, yok efendim ben balık sevmiyorum et yemek istiyorum diyorsanız da Gelibolunun şahane et sanan kasaplarından birine uğrayın istediğiniz eti paketlettirip dorğu Bayraklı Baba Türbesinin olduğu yere  gidin, hemen karşınızda Deniz Feneri ni göreceksiniz işte tam fenerin dibi nayko`nun yeridir.
Kapıdan içeri girer girmez çok güzel bir bahçe  ve eşsiz güzellikte boğaz manzarası sizin iştahınızı daha bir arttıracak. Siz ağaçların altında önünüze gelen hazır yanmış mangalda, masanızda oturarak altınızdan çeşit çeşit gemilerin geçerken etlerinizi yediğinizi hayal edin.
Nayko`nun yerine gelirken yanınızda istediğiniz herşeyi getirebilirsiniz, hemen masanıza bir masa örtüsü ve servis açacaklar, yanınızada yanmış şekilde hazır mangalınız gelerek mangalınızı yapıyorsunuz burada. Hiç bir şey getirmesenizde olur çünkü burası zaten bir restaurant, hiç birşey getirmeyenler yemeğini restauranttan sipariş edebilirler. Alkollü içki  mevcut burada, benim tavsiyem etinizi ve balığınızı alın gelin başka birşey lazım değil mekanda zaten fiyatlar oldukça uygun, siz etinizi alın bırakın gerisini nayko`nun garsonları halletsin… Şimdiden hepinize afiyet olsun.

nayko

nayko-manzarasi nayko-fener palamut-izgara

BİR CEVAP BIRAK