Ana sayfa Destinasyonlar Avrupa Roma`da Gezilecek En İyi 5 Yer

Roma`da Gezilecek En İyi 5 Yer

321
0
PAYLAŞ

6ROMA`NIN EN İYİ 5 NOKTASI

Oldukça eski ve görkemli bir tarihe sahip olan İtalya’nın görkemli başkenti Roma’da görülmesi gereken yerler o kadar fazladır ki bunların arasından tatilinizi renklendirecek ve kültürünüzü genişletecek en iyi 5 yeri sizler için derledim…

5KOLEZYUM

Antik Roma’nın en büyük amfitiyatrosu ünvanını alan Kolezyum, M.S. 80 yılında, gladyatörlerin dövüşmeleri için inşa edilmiş. Şehrin tam göbeğinde hala ihtişamını koruyan Kolezyum, her gün binlerce meraklı turisti ağırlıyor. Eşsiz görkemi ve atmosferiyle fotoğraflarınıza da renk verecek güzellikte özel bir mekandır.

4AŞIKLAR ÇEŞMESİ

Roma’ya tekrar gelmeyi istiyorsanız, siz de Aşıklar Çeşmesi’ne uğramalısınız. Zira çeşmeye arkası dönük şekilde, omuzunun üzerinden bozuk para atanların tekrar Roma’ya geleceğine inanılan bir  rivayet bulunuyor. Bu kapsamda çeşmeden her yıl 1 milyon Euro’nun üzerinde para toplanırken bu para çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanıyor.

3GALETERİA GİOLİTTİ

1890 yılında Bernardina Giolitti tarafından kurulmuş olan ve günümüzde de aile tarafından işletilen Galeteria Giolitti’ye o ünlü Roma dondurmasını yemek için mutlaka uğramalısınız. Giolitti’nin dondurmalardan Cameron Diaz ve Susan Sarandon gibi dünyaca ünlü starların da tattığını unutmayın.

2PANTHEON

Pantheon, M.S. 126 yılında Roma tanrılarına ithaf edilen bir tapınak olarak inşa edilmiş ve 7. yüzyılda da kiliseye dönüştürülmüş. Bu yapının tavanı, dünyanın ilk kubbe şeklindeki tavanı olma özelliğini taşımaktadır.

1NAVONA MEYDANI

Roma`da etrafı kafeler ve restoranlarla donatılan pek çok hareketli meydan bulunuyor. Bu meydanların en güzellerinden biri de Piazza Navona. Bu tarihi meydanda üç adet çeşme bulunuyor. Ayrıca buraya girmişken meydandaki sokak sanatçılarına resminizi de çizdirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK