Ana sayfa Gece Hayatı Barlar Paristeki En İyi 5 Bar

Paristeki En İyi 5 Bar

489
0
PAYLAŞ

6PARİSTEKİ EN İYİ 5 BAR

Gezip tozup ardından yorgunluğun yaşandığı bir günün ardından Paris’te dışarıda nereye gitmeyi bilmiyor olabilirsiniz. Paris oldukça canlı bir gece hayatına sahiptir ve her tarza göre bir şeyler bulunur. Paris’teki en iyi 5 bar size bu konuda rehberlik edecek türden…

5LE CHİNA

Asya bar ve restoranı olan Le China, Şangay’ın 1930’lardaki şehir kulüpleri tarzını yansıtmaktadır; iç dekorasyonda kırmızı duvarlar, dama desenli siyah beyaz hareketli bir zemin, ‘Chesterfield’ kanepeler ve soft bir aydınlatma öne çıkıyor.
Bu barda lezzetli kokteyller ve kaliteli dünya şarapları yer alıyor.
Akşam yemeğinin sonrasında içki içmek için özel bir teması olan üst kata çıkarak şöminenin önünde birer kadeh içkinin keyfini sizde çıkarabilirsiniz.
Adres: 50 Rue de Charenton, 12. arr.
Tel: +33 1 43 46 08 09

4LE FUMOİR

 Zarif ve şık sandalyeler, füme renkte duvarlar arasında iyi bir içki ile güzel bir kitap keyfi yapmak için burayı ziyaret edebilirsiniz. Le Fumoir’nin Bar’ın kütüphanesinde 3.000’in üzerinde kitap yer alıyor ve başka bir eşyayla takas ettiğin sürece istediğin herhangi bir kitabı almakta özgürsünüz.
Pek çok seçkin kokteyl çeşidine ilave olarak kaliteli çaylar da servis ediliyor.

Adres: 6 Rue de l’Amiral Coligny, 1. arr.
Tel: +33 1 42 92 00 24

3LİTTLE RED DOOR

 Bu minik barda minyatür bir kırmızı kapının arkasına gizlenmiş olan kapı çoğunlukla kilitli olduğu için, dekoratif bir detay olarak kabul ediliyor.
İçerideki renkli mumlar ve farklı tarzda sandalyeler, şık ve hoş olan Paris kokteyl barına farklı bir tarz katıyor.
Usta barmenlerce hazırlanan ve klasik kadehlerde sunulan kokteyller ortamın ambiyansını bir anda  güçlendiriyor. Barmenlerin usta şovları pahalı diyebileceğimiz fiyatları umursamamaya yetiyor.

Adres: 60 Rue Charlot, 3. arr.
Tel: +33 1 42 71 19 32

2CAFE LA PERLE

 Cafe La Perle, 70’lerin farklı tarzı ve atmosferiyle eğlenceli kalabalıkları kendine çekmeye devam ediyor. Moda sanatçıları, entellektüeller ve LGBT gruplarından oluşan farklı kimlikteki kalabalıklar çoğunlukla mekândan dışarı taşarak eğlenceyi bir anda sokağa taşıyor.

Adres: 78 Rue Vieille du Temple, 3. arr.
Tel: +33 1 42 72 69 93

1ANDY WAHLOO

1970’lerden kalma sanat eserleriyle dolu, raflarını sardalye konserveleri süsleyen bir Fas barı olan Andy Wahloo, dar sokaklardaki mütevazı bir kapı ardına gizlenen bir vaha gibidir. Ağaçlarla çevrili bahçesi yaz mevsiminde minderlere kurularak naneli Fas çayının keyfini çıkarmanız için sizleri bekliyor. Ayrıca sigara içme odası da mevcut.

Adres: 69 Rue des Gravilliers, 3. arr.
Tel: +33 1 42 71 20 38

BİR CEVAP BIRAK