Ana sayfa Destinasyonlar Avrupa Mallorca`nın en güzel 7 Plajı

Mallorca`nın en güzel 7 Plajı

764
0
PAYLAŞ

7PLAYA DE FORMENTOR

formentor

 

Adanın en güzel plajlarından bir tanesi Formentor plajı. Buraya ulaşmak için adanın en uç noktasına gitmeniz lazım Palma ya yaklakış 1 saat uzaklıkta olan Formentor plajı çam ağaçları altında bembeyaz kumlarıyla harike bir deniz keyfi vaad ediyor. Plaja giden yol oldukça virajlı, zorlu bir yol önce dağa tırmanıp sonra dağdan aşağı iniyorsunuz ve sonra tropikal adalardaki gibi bir deniz karşınıza çıkıyor.  Plaja ücretsiz girilebiliyor ancak şemsiyeler ve şezlonglar ücretli.

6ES TRENC

es-trenc

Mallorca adasındaki en ünlü plajlardan biride Es Trenc plajı. Plaj diğer plajlara göre oldukça uzun bir plaj ve un gibi yumuşacık bir kuma sahip. Plaja yaklaşmaya başladığınızda bembeyaz kum tepeleri sizi karşılıyor. Plaja giriş araçla 5€ otoparkı mevcut. Plajın  sağ en son kısmı çıplak olarak denize girmek isteyenler için ayrılmış. Mallorca`da Nudist plaj arıyorsanız en büyüklerinden bir tanesi Es Trenc plajı.

5CALA FIGUERA

Mallorca`da ki bir diğer güzel plaj ise Cala Figuera. Formentor plajından Formentor burnuna doğru giderken yolun kenarında ücretsiz otopark gibi bir alana bir sürü arabanın park ettiğini göreceksiniz. Bu plaja ulaşmak oldukça zahmetli çünkü arabayı bıraktığınız yer dağın tepesi olduğu için plaja yaklaşık 500-600 metrelik bir patikadan inerek ulaşıyorsunuz. Küçük ama denizi harika bir plaj. Plajda 2-3 adet keçi var ve keçiler insanlara çok alışmış, kimi birşeyler yerken görseler yanına gidip yiyecek çalmaya çalışıyorlar. Burada herhangi bir tesis bulunmuyor o yüzden giderken mutlaka yanınızda yiyecek ve su bulundurun.

4PLAYA DE ALCUDİA

 

 

Port De Alcudia adanın Doğu ucunda bulunan bir kasaba, turistler tarafından oldukça tercih edilen uzun ve harika bir plaja sahip.

3PLAYA DE MURO

Adanın doğusunda bulunan bir diğer ünlü plaj da Playa de Muro plajı. Can picafort kasabasında bulunan plaja giriş ücretsiz , oldukça güzel bir kumsala sahip olan Muro plajı öğleden sonraları genellikle rüzgar aldığından biraz dalgalı oluyor.

2MAGALUF BEACH

Adanın en kalabalık ve haraketli plajı Magaluf`ta bulunuyor. Gece hayatın hızlı oluşu gibi burada gündüzde plaj oldukça haraketli. Zaman zaman plaj partileri düzenleniyor. Giriş ücretsiz ve oldukça geniş bir kumsala sahip. Plaj kenarındaki restaurant&kafelerden gün boyu faydalanabilirsiniz.

1PLAYA DEL MAGO

Magaluf`a 20 dakikalık bir mesafede olan plaj iki küçük koydan oluşuyor. Plaj yerine koy demek daha doğru olur. Genelde yatların uğrak noktası olan bu küçük plajın bir bölümü Nudist denize girmek isteyenler için ayrılmış. Plajda küçük bir restaurant bulunuyor. Plaja giriş ücretsiz olsada oldukça küçük olduğundan yer bulmak biraz sıkıntı olabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK