Ana sayfa Destinasyonlar Asya Japonya`da Sizi Şaşırtacak 8 Şey

Japonya`da Sizi Şaşırtacak 8 Şey

475
0
PAYLAŞ

Warning: preg_replace(): Unknown modifier 'G' in /home/tatilmac/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_smart_list.php on line 723

Warning: preg_replace(): Unknown modifier 'G' in /home/tatilmac/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_smart_list.php on line 751

9JAPONYADA SİZİ ŞAŞIRTACAK 8 ŞEY

Japonyaya gitmeden önce sadece oranın muhteşem yemek kültürünü , sayısız tapınaklarını ,gelişmiş teknolojilerini göreceğimi umuyordum ta ki oraya varana kadar.Fakat benim bildiklerimin yanında bilmediğim de çok şey varmış.

8OLDUKÇA AZ ARABA

125 milyonun üzerinde insan yaşamasına ve dünyaya öncülük eden otomobil güçlerinden olsa da yollarda otomobillerden çok yayalar,bisikletliler ve minibüsler var.Bunun sebebini Alplere araba kiraladığımda öğrendim.50 km başına 25 dolar gibi bir ücret alınması ve benzin fiyatlarının adeta yasaklayıcı gibi yüksek olmasından kaynaklanıyormuş.Tokyo,Osaka ve Kyto şaşırtıcı bir şekilde sessiz ve Japon sürücüler oldukça kibar.Gezi boyunca tek bir korno sesi bile duymamak şaşırtıcı değil mi sizce de?

7KREDİ KARTIYLA ALIŞVERİŞ

Teknolojiye yön veren böyle bir ülkede kredi kartını sadece birkaç yer kabul ediyor. İnsanlar daha çok nakit harcamayı tercih ediyorlar. Sanırım bunun Japonya ekonomisiyle doğrudan ilgisi ver ve insanlar kredi kartı kullanma gereği duymuyorlar.

6GÜVENLİ BİR ÜLKE

Avrupa ‘da birçok ülkede gezerken kapkaççılardan korunmak zorunda kalıyordum fakat Japonya da kendimi o kadar güvende hissettim ki . Tabii ki yaşanan birkaç olay olmuştur ama bunlar diğer gezdiğim ülkelere oranla oldukça az .Son olarak şunu söylemeliyim ki Japonya bayan gezginciler içinde oldukça ideal bir yer.

5İNGİLİZCE

Avrupa da nispeten yaygın olarak kullanılan İngilizce Japonya da nadiren kullanılıyor. Japonlar kendi dillerine oldukça önem veriyorlar, İngilizcenin az kullanılıyor olması size biraz iletişim sıkıntısı yaşatabilir.

4SICAK İNSANLAR

Beni çok fazla şaşırtmasa da umduğumdan daha güler yüzlüydü Japonlar.Tanıştığım herkes kibar ve yardımseverdi.Sayamadığım kadar çok sayıda Arigatou gozaimasu duydum ve her zaman samimi bir gülüşle karşılaştım.

3CANLI BİR KÜLTÜR

Yüzyıllardır sürüp giden japon kültürü göçün az olması ve kapalı bir kültürde yaşamalarından dolayı günümüze kadar ulaşmayı başarmış.Bu dışarıya kapalı olduğu anlamına gelmemekle birlikte ülkenin her yerinde kültürlerine ait birşeyleri bulabiliyoruz.Japon işçilerin deniz aşırı ülkelere gidememsinden dolayı kısa tatilleri seçmesinden ulusal turizm oldukça yaygın.Bu da kendi geleneklerini ve tarihlerini ülkenin her yanında sergilemelerine yol açmakta.

2İNANILMAZ YARDIMSEVER TOPLUM

Ortak yaşadığımız dil problemlerine rağmen 7 sinden 70 ine her insanın kendi yollarını uzatmasına veya değiştirecek düzeyde yardım etmesi takdir edilecek bir diğer özelliği.Fakat bazen bu olumsuz da olabiliyor.Yanlış bir fikrin bilmiyorum demekten daha iyi olacağı düşüncesiyle yanlış yol tarifleriyle karşılaşmakta mümkün.

1VENDİNG MAKİNELERİ

Kimi zaman istasyonlarda,apartmanlarda,metrolarda,köşe başlarında insandan daha fazla sayıda olan vending makinleri yeşil çaydan kahveye kadar birçok değişik içeceği sizlere sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK