Ana sayfa Destinasyonlar Asya Beyrut`un gezilecek en iyi 5 yeri

Beyrut`un gezilecek en iyi 5 yeri

361
0
PAYLAŞ

6LÜBNAN`IN İNCİSİ BEYRUT

click

go Lübnan’ın başkenti Beyrut, sahilleri, kültürel zenginliği, tarihi dokusu ile hem yaz aylarında hem de kış aylarında vizesiz gidilebilen bir liman şehridir. Geçmişi 5 bin yıl evveline kadar giden Beyrut şehri, pek çok kültüre ev sahipliği yapan kozmopolit bir şehir olarak bünyesinde pek çok farklı etnik ve dini topluluk bulundurmaktır. 2 milyon nüfuslu bu şehire vizesiz gidebilir ve lezzetli yemeklerinden de tatma imkanına sahip olabilirsiniz. Beyrut yemekleri Türk damak tadına çok yakın lezzetlerden oluşuyor. Humus, patlıcan salatası, kebaplar, dürümler başta olmak üzere balık ve tavuk çeşitleri, et yemekleri, baklavalar ve kurabiyeler dahi çok tanıdık gelen enfes yemeklerindendir.

5BEYRUT ULUSAL MÜZESİ

source url

opzioni binarie e analisi tecnica Pazartesi günleri haricinde saat 09.00 ve 16.00 arası açık olan bu müzede Fenike heykelleri ve Bizans mücevherleri gibi eserleri görebilirsiniz.

4NİCHOLAS MÜZESİ

il trading di opzioni binarie

go site Bu nezih müze, Lübnan ve uluslararası elit ve modern sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Doyasıya tarih kokan bir müze olarak ziyaretlerini ağırlıyor.

3HAMRA

http://madanha.ir/aribos/arini/3522

follow site Müslümanların yoğun olarak yaşadığı ve Beyrut’un en hareketli yerleşim mekanlarından olan Hamra’da ünlü mağazalar, kafe ve restoranlar da bulunuyor. Bu bölgede ayrıca denize de girebilirsiniz.

2HARİSSA

vivere opzioni digitali

source link Heybetli bir Meryem Ana heykelinin olduğu bu köye yalnızca teleferikle çıkabilirsiniz. Heykelin hemen yanında ise küçük bir kilise bulunuyor. Hem Hristiyanların hem de Müslümanların dua etmek amacıyla yoğun olarak ziyaret ettiği güzel ve sevimli bir yer.

1BEYRUT PLAJLARI

http://www.arthotelvarese.it/?yutie=auto-opzioni-digitali-truffa-o-no&77f=7f

see url Beyrut’ta cami, hamam ve  müze gibi yerleri gezebileceğiniz gibi ayrıca şehrin plajlarında denize girerek güneşlenebilirsiniz. Corniche denilen sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Beyrut şehri civarındaki kulüpler ve barlarda da doyasıya ve sınırsızca eğlenebilirsiniz. Ayrıca Pazar günleri kurulan Souk el Ahad isimli bitpazarına uğramadan gelmemeniz iyi bir tercih olacaktır. En özel antikaları ve eserleri burada bulabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK