PAYLAŞ

Balkanların en büyük şehirlerinden biri Sırbistan`ın başkenti Belgrad` ta yaklaşık 1.2 milyon insan yaşıyor.  Güzel kızları ve bol haraketli gece hayatıyla öne çıkan Belgrad’ın sokakları hafta içi bile insanlarla dolup taşıyor. Gece hayatının hiç durmadığı  bu şehirde, nehir üzerindeki teknelerde dünyaca ünlü disko ve barlarda sabahlara kadar süren eğlenceler düzenleniyor.

Parti denilince ilk akla gelen Avrupa şehirlerinin başında geliyor Belgrad. Özellikle bahar ve yaz aylalarında Belgrad gece hayatının zirvesine ulaşsa da  tüm yıl boyunca gece hayatı her zaman çok canlı.

Nehrin üstünde bulunan yüzen clublar , birbirinden farklı konseptleri ve büyüklükleriyle Belgrad gece hayatında ayrı bir yere sahip. Bu klüplerin bir diğer avantajı ise yerleşim bölgelerine uzak olmasından dolayı eğlence sabahlara kadar sürüyor.

BELGRAD GECE HAYATI

Belgrad gece hayatı o kadar ünlüki CNN  ve Time dergisine bile konu olmuş. Belgrad gece hayatı sadece Belgradlılar için değil, komşu şehirlerden hatta komşu ülkelerden özellikle hafta sonralı Avrupanın birçok yerinden gelen insanlar için bir eğlence noktası olmuş.

Şehrin her bir tarafında birbirinden güzel barlar ve night clubler bulunuyor. Forsquare gibi uygulamalarla yada kaldığınız otelin görevlilerine sorarak bu klüplerin en iyilerinin nerede olduğunu öğrenebilir  ve hakkında bilgiler alabilirsiniz.

BELGRAD GECE KULÜPLERİ

KC Grad , 20/44, The Tube Belgrad`taki gece kulüplerinin önde gelenlerinden. Bahar ve yaz döneminde ise  Sava ve Danube Nehirleri üzerinde bulunan teknelerdeki kulüpler daha çok rağbet görüyor. Genellikle house müzik çalan, Sound, 20/44 ve Poveratac nehir yaz döneminde  gece hayatının en önemli isimlerinden. Ancak dans etmek isteyenler için teknelerdeki barlarda pist bulunmuyor çünkü Sıprlar pistte dans etmek yerine ayakta durup sallanmaktan hoşlanıyorlar.

1- 20/44 Belgrade Nightclub

Belgrad gece hayatı denince ilk akla gelen isimlerden biri Sava nehri üstünde bulunan club 20/44. Mekan yaz kış açık, yaz aylarında ise geminin güvertesi dans meraklıları için dans pistine dönüşüyor. Belgrad ta  en ses getiren partilere ev sahipliği yapan disko kaliteli müzik dinlemek isteyenler için vazgeçilmez adres. Teknenin kapalı bölümü ise Belgrad`ın soğuk gecelerinde misafirlerine sıcak ve konforlu bir ortam sunuyor.Soğuk kış günlerinde bile, teknenin kapalı bölümü müdavimlerine son derece konforlu ve sıcak bir ortam sunuyor.

Giriş ücreti: 4 Euro civarında  ve alkol fiyatları oldukça uygun.

2-The Tube

Sibina ve Dobracina caddelerinin kesiştiği yerde şehir merkezinde yer alan The Tube eğlencenin klasik adreslerinden biri sayılıyor. 2007’de açılan mekan açıldığı günden bugüne popülerliğini yitirmemiş ve bir klasik haline gelmiştir. Mekan iç dizaynıyla Amerikadıki klüpleri aratmayacak özelliktedir.

Mekan bu güne kadar dünyaca ünlü birçok elektronik müzik yapan gruplara ev sahipliği yapmıştır.  Steve Bug,, Tini, Heidi, Dixon, Ben Klock,  Maceo Plex bu güne kadar bu mekanda çalan isimlerdendir.  Mekan perşembe,cuma ve cumartesi günleri açık giriş ücreti ise 5€.

3-Plastic

Belgrad’taki kulüpler arasındaki en gözde yerlerden biri ise Clup Plastictir. Şehir merkezinde yer alan mekanın iki farklı bölümü bulunuyor. Moda haftası partileri genellikle bu mekanda yapılıyor. Yaz gelince ise kulüp nehir üzerine yazlık yerine taşınıyor.

4-Sound

Sound sadece yaz aylarında hizmet veriyor, nehrin üzerindeki en iyi clubların başında yer alıyor. Bazı geceler dünya starlarını bu kulüpte görmek mümkün. Mekan çok popüler o yüzden kıyafet kontrolü yapılıyor, eğer buraya gidecekseniz iyi giyinmeye özen gösterin. Belgradtaki diğer mekanlarla karşılaştırıldığında oldukça pahalı olmasına rağmen kapısında uzun kuyruklar oluşuyor. Kulüp yaz aylarında ve sadece hafta sonları açık.

5-POVETARAC

Yaz gecelerinin keyfini çıkaracak en güzel mekanlardan biri de Povetarac. Samimi ve sıcak bir atmosfere sahip kulübün girişinde oldukça uzun kuyruklar oluşuyor. Yerlilerin yanında Avrupa`dan gelen turistlerin de en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Povetarac sadece yaz aylarında açık ve bira fiyatları oldukça uygun olan bir yer.

Belgrad’ın en önemli özelliklerinden biri de tabikide sırp kızlarıdır. Belgrad kızları için  dünyanın en güzel kadınları desek yalan olmaz. Genellikle Uzun boylu, esmer ve renkli gözlü olan kızlar, sağlıklı beslenip, düzenli olarak spor yapıyorlar. Sırp kızlarının bir diğer özelliği ise oldukça eğitimli olmaları. Bir çoğu ingilizce konuşabiliyor. Yaz-kış mini etek giymeyi seviyorlar, genellikle dekolte giyinen kızlar nefesinizi kesebilir.

Belgrad gece hayatını takip etmek için belgradeatnight.com sitesini takip etmenizde yarar var. .

 

BİR CEVAP BIRAK