Ana sayfa Destinasyonlar Asya Bangkok`ta Yapılacak 10 Şey

Bangkok`ta Yapılacak 10 Şey

408
0
PAYLAŞ

12SKY RESTAURANTLARDA YEMEK YEYİN

Bangkok`ta en iyi akşam yemekleri ve en iyi şehir manzarası gökdelenlerin tepesinde Sky Restaurant denilen yerlerde yenir.

11BAİYOKE SKY HOTEL

En iyi sky restauranlardan birisi bu otelde bulunur.  Burası Bangkok`u tepeden görmek için harika bir yer, fiyatları Bangkok ortalamasının üzerinde olsa bile öyle çok pahalı değil, Türkiye`de yiyeceğiniz iyi bir restaurantta ödeyeceğiniz hesabı ödersiniz.

10AÇIK BÜFE OLARAK YEYİN

Baiyoke açık ve kapalı kısım olarak iki bölümden oluşur, açık kısımda manzara daha güzeldir ve garsonlar servis yapar, iç kısım açık büfedir , tüm deniz ürünleri , kırmızı ve beyaz etlerler birlikte dilediğiniz tatlı ve içeceklerden alabilirsiniz. Giriş ücreti 20-30$ civarındadır.

9BUDİST TAPINAKLARI ZİYARET EDİN

Yatan Buda olarak bilinen Wat Pho en eski ve en büyük budist tapınaklarından biridir. En ünlü tapınak olduğu için çok fazla ziyaretçiyi kendine çeker. 46 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde altın kaplama bir heykeldir. Bangkokta diğer tapınakları ve wat Pho yu hepsini birlikte görmek için şehrin her köşesinde bulunan turizm firmalarından 35$ karşılığında Temple Tur satın alıp tapınakların en ünlülerini yakından görme imkanı bulabilirsiniz.

8BANGKOK ULUSAL MÜZESİNİ ZİYARET EDİN

Pazartesi , salı günleri kapalı olan müzeyi haftanın diğer günleri 09-16 saatleri arasında 5$ karşılığında bilet alarak görebilirsiniz.  Bu müzede Tayland ın geçmiş kültürüne ait çok sayıda bilgi edinebilirsiniz, pasaport olmadan içeri girmek mümkün değil.

7BANGKOK`UN KANALLARINI DOLAŞIN

Biraz şehir dışına çıkarak Bangkok`un ünlü kanallarını ve bu kanallar üzerinde süren yaşamları yakından görmenizi tavsiye ederim.  Turizm acentelerinden kanal turu satın alarak bu kanalları uzun kuyruklu yerli tekneleriyle kolayca gezebilirsiniz. Seçeceğiniz tur uzunluğuna göre fiyatlar değişmekle birlikte kanalların büyük çoğunluğunu gezmek için ödeyeceğiniz tutar 20$ civarındadır. (pazarlık yapmayı unutmayın).

6AYUTTHAYA`YI ZİYARET EDİN

 

Bangkok`un kuzeyinde Unesco dünya mirası listesinde bulunan Ayutthaya`ya 1 saatte ulaşabilirsiniz. Kutsal şehir olarak tanınan Ayutthaya`da eski yerleşim yerine ait çok fazla tapınak var. Bangkok kuzey otobüs terminalinden çok uygun fiyatla buraya ulaşıp kendiniz gezebilirsiniz. 1 gün ayırmak gerekir eğer çok fazla vaktiniz yoksa pekte gitmeye değmeyebilir ancak tarih severler kaçırmasınlar.

5WAT ARUN TAPINAĞINI ZİYARET EDİN

Ayutthaya`dan Bangkok nehir kenarına taşınan bu tapınak bir şafak vakti taşındığı için Şafak tapınağı olarakta bilinir. Özellikle ışıklandırması sayesinde geceleri muhteşem bir görüntü sunar.

4GRAND PALACE`A GİDİN

1782 den beri krallığa ev sahipliği yapan kraliyet sarayı içerisinde ünlü wat phra da yer almaktadır. 8,30 ile 3,30 arasında 3$ karşılığında bilet alarak bu muhteşem yapıyı gezebilirsiniz.

3BANGKOK GECE HAYATINI DENEYİN

Bangkok ta gece hayatının kalbi Nana plaza dedikleri bölgede atar, soi cowboy ve Patpong bölgesi civarında bir çok go go bar ve eğlence merkezi bulabilirsiniz. Bazı barların içerisinde sekse showlar yapılmakta  genelde giriş 200 baht civarında oluyor. En meşhur clublardan biri Mixx clubdır burada mutlaka bir gece geçirmelisiniz. Hangover filmini izlediyseniz sahnelerin bazıları bu bölgede çekilmiştir.

2MUTLAKA MASAJ YAPTIRIN

Tayland`da adım başı masaj masaj diye bağıran kızlara rastlarsınız, Tayland genelinde olduğu gibi Bankokta da bu salonların sayıları inanılmaz fazladır. Bu salonların bir normal olanları vardır birde mutlu son ile biten salonları vardır. Normal masaj salonlarını Bangkok genelinde bütün sokaklarda görmeniz mümkün, gerçekten inanılmaz rahatlamanızı sağlıyorlar ve fiyatları oldukça uygun. Birde mutlu son ile biten daha lüks salonlar vardır ve buradan beğeneceğiniz bir kızla masaj odasına girip 90 dakika boyunca güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Bu salonlarda fiyatlar genelde 2000 baht civarında oluyor, Nana plaza civarında bu salonlardan bulmak mümkün.

1ALIŞVERİŞ YAPIN

Bangkok`ta devasa büyüklükte alışveriş merkezleri bulunmakta. En bilinenleri Central world ve MBK centerdır, ayrıca Patpong bölgesinde kurulan gece pazarı taklit ürünler bulmak için ideal bir yerdir. Central World içerisindeki mağazalarda birçok ünlü markanın şubelerini bulabilirsiniz, fiyatları nispeten Türkiye`den uygun. Elektronik alışverişi yapacaklar ise MBK center ı ziyaret etmeliler. Bu saydıkların en bilinenlerden birkaçı olmakla birlikte Bangkok`ta her bölgede kurulan çeşitli pazarlar ve sokak satıcılarından inanılmaz güzel şeyler bulabilirisiniz. Pazarlık yapmayı unutmayın.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK