PAYLAŞ

BAHAMA ADALARI TURU

http://winevault.ca/?perex=lavorare-con-leopzionibinarie-efare-soldi lavorare con leopzionibinarie efare soldi Tatil çok güzel bir şey, gerçekten insanı müthiş dinlendiriyor. Bir haftalık bile olsa kum, deniz, sessizlik hakikaten insanı deşarj ediyor. Bulunduğunuz atmosferden bir süreliğine de olsa uzaklaşıp stresle dolu yaşamı dinginleştirmenin en iyi yolu; güzel bir tatil. see url Bahama Adaları’nı hiç duydunuz mu bilmiyorum. Bu güzel tatil cennetini biz sizin için gezdim gördüm. Eğer bir fırsatını bulup şöyle güzel bir tatil yapmak için fırsat arıyorsanız ve bu tatili yurt dışında bir yerlerde geçirmeyi düşünüyorsanız bu yazım tam size göre. Gelin birlikte Bahama Adaları’ na şöyle bir bakalım.

is mayfair trading options is good Astropikal iklime sahip bu güzel coğrafya, irili ufaklı 700 kadar adadan ve 2400 civarında çıplak kayalıktan oluşuyor. Ve günümüzde Bahama Milletler topluluğu olarak varlığını sürdürüyor. Bahamalar ismini İspanyolca`da sığ deniz anlamına gelen Bajamar’dan alıyor. Ülkeyi ilk keşfeden http://iviti.co.uk/?vera=htc-price-in-italy-online-trading&4a7=9a htc price in italy online trading Kristof KOLOMB, bu adalara çıktığında here Aravak yerlileriyle karşılaşmıştı ve buraya Lucayan adını vermişti. Fakat geçimini tarım ve balıkçılık yaparak sürdüren son derece barışçıl bu zavallı yerliler, ilerleyen yıllarda İspanyollar tarafından her türlü ağır işte çalıştırılmak üzere köle yapılmış ve pek çoğu bu ağır şartlarda hayatını kaybetmiştir.

opzioni digitali o trading tradizionale Binary options system updates mac Bahama adaları kültürü ve güzellikleriyle dünya üzerindeki en gözde turistik yerler arasında sayılıyor. Coğrafi olarak Amerikan ülkesi olan Bahamalar Haiti, Dominik, Küba ve ABD arasında bulunuyor. Önce İspanyolların, sonrada İngilizlerin sömürgesi olan ülke 1973 yılında bağımsızlığını kazanmış. Fakat İngiliz Milletler Topluluğu’na üye olarak bugün ki halini almıştır. Bahamalar’ın en büyük adası Nassau aynı zamanda ülkenin başkentidir. Ülkenin para birimi Bahama doları ve ABD doları olmak üzere her ikisi de kullanılabiliyor. Fakat hemen belirtelim; ABD doları ile alışveriş yapmanız yararınıza olur. Çünkü tatil dönüşü Bahama dolarını başka hiç bir yerde başka para birimlerine çeviremezsiniz.

Bahama adaları haritası
Bahama adaları haritası

maryborough vic dating BAHAMALARDA TATİL YAPMANIN NE AYRICALIĞI VAR

Öncelikle güzel bir deniz ve kum bir tatilin olmazsa olmazı. Ve ülke Türkiye vatandaşlarına vize uygulamıyor. Bunun yanı sıra, su sporlarıyla ilgilenenler için bulunmaz bir yer olduğu düşünüyoruz. Ayrıca ABD’nin ünlü Miami kenti yaklaşık 4 saatlik bir gemi yolcuğu ile pekala mümkün. Hali hazırda pek çok Amerikan film ve müzik yıldızının bu adalarda yazlıklarının bulunduğunu hatırlatalım. Hatta ünlü James Bond serisi filmlerinin büyük bir bölümü bu adalarda çekilmiş. Hollywood yıldızlarının adalardaki milyon dolarlık villaları Amerikan yıldızlarının sayfiye yeri olarak anılmasına neden olmuş. Eğer tatilinizi paket bir program çerçevesinde düşünürseniz Bahamalar ’da birkaç gün kalmak için uygun bir seçenek olacaktır.

Tabi tatilin başka bir beklentisi; gittiğiniz yerlerde nereleri gezebileceğiniz hakkında fikir edinmeyi gerektiriyor. Bu da ister istemez http://90daygreatbody.com/?kuid=www-boxingscene-com-video-trading-block&a43=cd Bahama adaları turistik yerler ‘i nerelerdir sorusunu akla getiriyor. Kaynaklarda en fazla göze çarpan yer aynı zamanda ülkenin başkenti olan click Nassau, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Gerek gelişmişlik, gerekse ulaşım kolaylığı nedeniyle kaynaklarda opzioni binarie italiane Bahama adaları gezilecek yerlerin başında Nassau ilk sırada geliyor. Paradise Plajı ,Versailles bahçeleri, Ardastra bahçeleri ve Otantik İngiliz Koloni Evleri gezilmeye ve görülmeye değer yerler . Bunların yanı sıra dalış sporları meraklılarını da kendine çeken adalarda, su altında çekim yapabilir veya zıpkınla balık avlayabilirsiniz. Dört bir yanının turkuaz rengi mavi denizi ve beyaz kumsallarıyla çevrili olması rencontre sfisef  Bahama adaları yemek kültürü ‘nün ağırlıkta deniz mahsülleri üzerine gelişmişini sağlamış. Zengin balık çeşitliliğinin yanı sıra tropikal meyvalarıylada ünlü.

Bahama adaları dalış
Bahama adaları dalış

BAHAMALARA NASIL GİDİLİR

Öncelikle belirtmemiz gerekirse Türkiye’den direk Bahamalar’a gidemiyorsunuz. Miami veya İngiltere aktarmalı uçak yolculuğuyla yaklaşık 13 saat sürüyor.. Bunun dışında başta İstanbul İzmir veya Kuşadası’ndan okyanus aşırı büyük yolcu gemileriyle ulaşmakta mümkün. Fakat gemi yolculuğunun oldukça uzun sürdüğünü dikkate almanız gerekiyor. İyi tatiller.

BİR CEVAP BIRAK