Ana sayfa Destinasyonlar Avrupa Buraya gitmek için pasaport gerekmiyor

Buraya gitmek için pasaport gerekmiyor

763
0
PAYLAŞ

Lviv hakkında artan içerikleri göz önüne alırsak, kendisinin parlayan bir yıldız olduğunu açıkça görmüş oluruz. Hatta öyle ki 2016 yılında dünyanın en yüksek büyüme oranına sahip şehir oldu burası. Bugüne kadar vizesiz olması sebebiyle adeta dertsiz masa örtüsü muamelesi gören Ukrayna’ya Mart 2017 itibariyle kimlik kartı ile gidilebilecek anlaşmanın imzalanması çok güzel çok da iyi oldu hem de bi durup düşündürdü bizi. Beni yani, ben düşündüm. Anlayacağınız artık Ukrayna’ya adeta yurt içi bir şehre gider gibi ya da tıpkı Gürcistan’da olduğu gibi kimlik kartı ile gideceğiz. Zaten Türkiye tarafından oldukça rağbet gören Ukrayna’nın birçok şehrine ilgi böylelikle daha da artacak. Kiev, Odessa, Kharkiv ve elbette UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’de yer alan Lviv bu şehirlerin başında yer alacak.

15 SORUDA LVİV HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Lviv gezilecek yerlerin tüm detayları, Lviv turu yapmayı planlayanlar için fikirler, Lviv nerede ve biz oraya nasıl gideriz diyenler için bilgileri ayrıca detaylı bir rehber olarak okuyacağız ama öncesinde işe yarar birkaç bilgiyi soru cevap şeklinde hazırladım. Bunlar genelde benim aklıma takılanlar ya da bana sorulan sorular. Talepler daha fazla soru doğurabilir. Ben bildiğim kadarını aşağıda sıralıyorum.

151. Lviv’e Giderken Pasaport/Kimlik Kontrolünde Sorun Yaşar Mıyım?

Ukrayna’nın vizesiz olması, hatta şimdi direkt kimlikle geçiş imkanı olan bir ülke olması Türkiye’den giden sayısını da artırıyor ve artıracak haliyle. Pasaport kontrolünde genelde erkek erkeğe gelen ya da tek erkek olan kişilere biraz daha farklı muamele yapıldığı oluyor. Yapılmayabilir de.  Kızlı erkekli grupsanız tabii sizi durduran, sual eden pek olmaz ama dediğim gibi erkek erkeğe gelmişseniz o zaman ‘neden geldin, nerede kalacaksın, üzerinde nakit ne kadar var?’ şeklinde sorular sorulabilir. Ben yine de yanımda kalacak yer ve dönüş biletimi çıktı olarak götürmüştüm ama bunlarla ilgili hiçbir soruyla karşılaşmadım. Artık pasaport da olmadığına göre kimlikle geçişi de deneyimlemek lazım diye düşünüyorum. Hatta deneyen varsa ve bu konuyla ilgili yorum bırakırsa güzel olur.

BİR CEVAP BIRAK